Diary

Čerstvé zprávy? Ani náhodou...

25. února 2010 v 16:57 | Zoe
Musím sem napsat, včera byl totiž svátek českého sportu! Čerstvé zprávy to rozhodně nejsou, už je zná celý svět a není jediný člověk v republice, který by nezaslechl ,,Máme druhé zlato!".

Štafeta muží. Martina Jakše jsem bohužel neviděla, k TV jsem se dostala až na Bauera ve chvíli kdy začal stíhat vzdálenou pětici před sebou. Neznám přesné výsledky ale zřejmě byl jeko čas druhý nejrychlejší, asi až na vynikajícího Nora Northuga, který našeho Martina Koukala ve finiši pěkně prohnal. No ale zpět k průběhu, Lukáš nám zajistil relativně klidný průběh závodu. Jiří Magál jako ,,profesionální přísavka" udržel třetí pozici, zatímco dva reprezentanti daleko odpadli. Martin Koukal dostal svůj pomyslný kolík a měl udržet alespoň třetí pozici. V tu chvíli už se náskok jeho, vedoucího švéda a ještě jednoho bojivníka snížil. Při poslední předávce byl náskok trojice opravdu velký (tuším 35s) ale čtvrtý Nor Northug nasadil ďábelské tempo a za 10km stihl sjet ztrátu 40s a ještě si to s Maritnem rozdat ve finiši o stříbro. Nakonec za velké radosti všech diváků z ČR dojel Martin čtvrtý. Sice nám vypadl na celém světě obraz, ale mě to nevadilo, protože jsem měla nervy tak napnuté, že poslouchat bylo jednodušší!:) Výdycky při těchto radostech prožívám krásné chvilky:) Supr kluci, výborně jeli všichni.

Rychlobruslení žen 5000m. Rozhodla jsem se čekat i na závod Martiny, protože sem nechtěla chybět u žádné medaile (bohužel 1500 jsem přímo neviděla, až v záznamu). Přestože Martina byla papírově nejlepší a neměla mít až tak těžkou pozici, ukázalo se, že to nebude procházka růžovým sadem. Poprvé nám zvedla mandle Kanaďanka, která zajela naprosto úžasný čas (nižší, než který Petr Novák, Martiny trenér, předpovídal na zlato!). Ten ještě o 4s! snížila Němka. Martina nastupovala a pro vítězství potřebovala na tomto těžkém ledě zajet jeden ze svých nejrychlejších časů. Celý průběh závodu na mezičasech vedla, ale v posledních třech kolech jak poté řekla, jela už pouze srdcem. Přes to to dokýzala a o 47setin s porazila Němku, která ze svého druhého místa nebyla nadšená. Až my maličko vhrkly slzy do očí, protože tomu se říká OKAMŽIK! Vidět Martinu vysílenou ale štastnou, stejně jako Petra Nováka a celou halu.

Jednou taky dokážu všem zvednout mandle na OH!:)

Zaspala?

24. února 2010 v 16:10 | Zoe
Ahoj kočky:)
Ano, trošku jsem blog zaspala, byla jsem líná sem psát a ani jem neměla čas, ale popořadě.

Hubnutí jde do nejzažších koutů těla, bohužel. Z těch 7,5kg zatím pracně zhubnutých, je 1kg zase zpět. Není to tak hrozné, vím, ale musím zase začít hubnout. Bohužel zatím jsem pořád nemocná, věčně unavená a mám zkázaný pohyb. Ale na to peču. Bohužel, běžky pořádné dostanu až na příští zimu abych se mohla věnovat tréninku. Asi to nevíte, ale na běžkách jsem stála 2x a přitom mi to obravdu šlo a HLAVNĚ! mě to bavilo! Ale protože ted žádné nemám, tak od začínám běhat. Nemůžu přesně říct kdy, ale co nejdříve. Hodlám začít volně, 800m denně, zvyšovat tempo a chtěla bych to opravdu zvýšit na několik km, typuju tak 4 do léta. Asi se vám to zdá málo, ale ono je to akorát, na to abych si držela kondici a zvyšovala lehce výkonnost. Mám takovou chut sportovat!

V sobotu, přestože nesmím cvčiti, jsme vyrazili celá parta na lyže. Stála jsem na nich týden jako malá ve Špindlu, a před dvěma lety na lyžáku, kde jsem jezdila na malym kopečku a pak jsem tak 10x sjela červenou a rozbila si hubu. Ted jsem jezdila v Hlinsku na takové lehoučké červené (pro zkušené by to byla v klidu modrá:)) a kupodivu jsem se s mým ,,učitelem kamarádem" naučila jezdit v klidu bez pluhu naprosto ve všech situacích a brzdit jinak než pluhem, takže jsem nadšena, přece jen je pokrok proti plácání se s roztaženejma nohama a strachem v očích a klidným obloučkům na kárvingách:) Letos už asi podruhé lyže nestihnem, ale budeme jezdit několikrát za zimu už od podzimu abych měla na lyžáku klid, ale hlavně na ty běžky musim!:)

Ve škole si to vůbec nedávám. Po 3týdnech doma naprosto plavu v matice a němčina s angličtinou mě taky přece jen pozlobí. Navíc píšeme 3 testy denně (já jakožto dopisuju staré i 4) a do toho zkoušení, je toho na mě děsně moc v té škole. Ted jdu na to zase sednout, a minimálně do 9 nebo déle se budu bohužrl učit. Navíc moje hezky napsaná práce je podle učitelky celkem špatná, ale ona by mi opravovala i jednotlivá slov, takže sice něco málo předělám a přidám, ale nehodlám se řídit vším, taky mám svoje slohové cítění!!!

Moje nemoc, kterou zatím neznám, mi bere hodně sil. Do toho jsou Zimní Olympijské hry ve Vancouveru 2010. Jsem fanda do sportu a tak se dívám celý den. Když jsem byla minulý týden nemocná tak jsem ležela jen u TV. Ted je můj den jednoduchý, ráno vstávám často ve 4 na hokej nebo krasobruslení, pak je škola, po návratu koukám na záznamy z noci které jsem nestihla a učim se, večer do půlnoci nebo jedné zase koukám. Bojim se, že hokejisté zítřejší(dnešní) utkání prohrají a ,,pojedou domu" bohužel:( Snad mi večer spraví Martina Sábliková spraví náladu další zlatou, nebo jakoukoliv medailí, Šárka by taky mohla s trochou štěstí, které bohužel na zimních olympiádách moc nemáme, něco trhnout a doufám že Lukáš Bauer by mohl zvládnout 50, přáloa bych to i jemu! :) Hltala jsem hlavně krasobruslení mužú. Verner samozřejmě až 19. Michal mi udělal velkou radost, 10místo je super a na to, že byl podhodnocen...gratulace:) Přestože se krasobruslařský svět a hlavně Rusko v čele s Plushenkem, který je jednoduše nafoukanec co neumí přiznat prohru, debatuje ohledně vítězství Lysacka, já jsem ráda. Parametry jsou nastavené sice dost špatně pro růst sportu, ale jednoduše byl Lysacek i bez čtverného skoku nejjistější. Plushenko by bez svého jméno vůbec medaily neměl, tak at jednoduše drží tlamičku. Lambiel bohužel až čtvrtý:( A nejvíce mě mrzí výkon Briana, tomu jsem fandila a když jsem si zjistila jaké má po svém výhoku problémy s federací a i v osobním životě, je mi ho dešně líto:( No už vás nebudu nudit olympiadou, prostě fanděte!:)

Tak se mějte, někdy se ozvu :)

V Praze je blaze

12. února 2010 v 20:43 | Zoe
Ahoj kočky:)
Dnes byl ten slavný den, kdy k nám byl zaveden ééélektrický proud. Ne kecám, dnes byl ten mnou tak dlouho očekávaný den. V 6:50 jsme vyrazili směr Praha autobusem (abychom nemuseli dvěma auty zpět). Cesta byla úmorná. Celou noc jsem nezamhouřila oka a když už, tak jsem stejně vše vnímala. Usnula jsem až těsně před 6 a to mi zazvonil budík. Musím podotknout že jsem ve spěchu dělala všechno opačně! Po cestě mi dalo práci úplně neusnout a někde tam na někoho nechtěně neotevřít pusu. Po příjezdu jsme se setkali s t a zašli si na snídani. Dieta, kterou celé prázdniny poctivě držím dál od svého mozku ani dnes nebyla přivolána. Rohlíček s tvarohem byl delikátní. Ještě jsem si koupila Coca Colu, protože jsem potřebovala kofein (kafe nepiju) abych vydržela. A už jsme razili směr kadeřnice. Se s jsme tam zůstali a nejdřív přišlo na řadu mé protmavení. Když mi schla a chytala byrva, s se nechala lehce ostříhat, sluší jí to! A potom jsem přišla na řadu já. Protože mám asi nejhustší vlasy v republice (nevim, ale je to klidně možné :D), dlouhý až skoro po pás a tvrdý jako konské žíně (jak se s nima spojuju:)), kadeřnice měla co dělat, ale přes to to s úsměvem na rtech a vtipem zvládla. Nakonec je to změna pořádná. Vlasi mám těsně pod ramena, hodně prostříhaný, sestříhaný, ofinka a samozřejmě protmavený. Hlavu mám o 10kg lehčí (:D). Ale jsem spokojená, jen ofinka si musí ještě lehnout a spojit se. Potom jsme všichni vyrazili do Arkád. Prošli obchody, kde jsem si koupila hezké triško, ale nic víc, protože nenávidím nakupovaní na svou postavu. A zakončili to vydatným obědem. Po sbalení jsme jednoduše vyrazili domů. Ted sedím nad počítačem, píšu vám, v TV běží pohádka a dokoukala jsem kvalifikaci středního můstku. Jsem ráda že všichni 4 skokani postoupili. Škoda že mi moje nevyspalé rozpoložení nedovolí dívat se od 3h(2) do 6h na slavnostní zahájení a tak jsem překopala celý svůj zítřejší rozvrh a budu se dívat až na záznam. Takže dopoledne mě čeká kopa učení, v poledne odjezdit dva koně (to bude makačka) a od 15:00 už jen OH. Záznam ceremoniálu, skokani a sjezd. No nic, baví mě to. A co s nedělí, to ještě nevím. Možná dorazí ekipa, možná taky ne. Trochu mě tíží ta kopa učení. Tak se mějte, jestli jste dočetli dnešní nudný popis cesty do Prahy za který bych 1 ve škole nedostala, gratuluju:)

Už je čtvrtek...neee

11. února 2010 v 18:48 | Zoe
Nikdy bych nebrečela že už je čtvrtek, protože to znamená pátek a víkend. Ale ted to znamená že zítra jedu do dlouho očekávané Prahy ke kadeřnici, potom víkend a pak návrat do školy:( Vůbec se mi tam nechce. Neučila jsem se, vůbec. Akorát jsem udělala tu práci. Jinak jen denně jezdim dva koně a čumim do PC. Něco na mě leze, mám teplotu(to je normální), ale bolí mě v krku a hlava. No uvidíme. Jsem líná psát něco víc... kouknu na růžovku a jdu spát ráno vstávámza deset 6...

Vysvědčení

28. ledna 2010 v 20:16 | Zoe
Ahoj kočky:) tak jak dopadlo vaše vysvědčení?

Já jsem nakonec nedopadla tak děsně jak jsem se bála. Ráno mi naši dojeli do školy pro opis vysvědčení. Byli ve městě a na mě to čekání nějak dolehlo. Najednou se mi v hlavě honily dlouho zadržované myšlenky typu: Snažení mi přišlo k ničemu. Nikdy nedosáhnu svých cílů, ani toho nejjednoduššího - dobré vysvědčení! Nikdy nebudu mít svého koně, nedostanu se do kvalifikací a na OH! Nedostanu se na kvalitní univerzitu! Nenaučím se bruslit! a něco jako Kdy se vyléčím? už tak nějak mám v hlavě dlouho. Bála jsem se a to dost. Musela jsem jim zavolat a když mi řekli ,,Počkej si než přijedeme domu" začala jsem vážně brečet, protože všechny zmíněné myšlenky na mě dolehly naplno. Ale nakonec má 3 dvojky!!! Nejlepší vysvědčení za 4 roky na gymplu, ale nehorázně mě naštvala 2 z angličtiny. V poslední době jsem si ji zamilovala, čtu si články v anglině, překládám rozhovory krasobruslařů, profily, opakuju si čayco zatím umim a zítra by mi teta měla přivést knížku v angičtině:) A 2 mám jen protože jsem nepsala poslední test, i když sem měla mít spíš 1 :/ ... Jdu koukat na Ordinaci

Já už takhle dál nemůžu!

26. ledna 2010 v 17:00 | Zoe
Já chci do ŠKOLY!!!
Věřili byste že to někdy řeknete?
Já ne!
Ale teď tam chci!
Chci tam sedět těch nudných 8h!
Chci se zoufale dívat na příklad z matiky, který nemůžu vypočítat!
Chci koktat v angličtině a němčině odpověď!
Chci vidět ty lidi, se kterýma bych jindy být nechtěla!
Chci se klepat strachy před hodinou, že mě vyzkouší!
Chci o přestávce naposledy listovat sešitem před písemnkou!
Chci...!


Proč to všechno?
Protože jsem doma 9 den!
Protože se opakuje to samé co loni, skončilo to hrozným vysvědčení kvuli zameškání!
Protože chci tolik sportovat!
Protože chci být tolik u koní!
Protože chci tolik trénovat běh!
Protože jsem tolik chtěla jet na snowboard!
Protože tolik chci na brusle!
Protože chci uskutečnit své sny!
Protože jsem měla jet ke kadeřnici do Prahy a nepojedu!


Chci uskutečnit své sny a dostat se na vrchol!

19.ledna a já nemocná:(

19. ledna 2010 v 13:46 | Zoe
Tak mě skolila nemoc:( Ležim v posteli, s noťasem na klíně a nudim se. Nejhorší je, že v téhle nudě bych nejrači jen jedla,jedla a zase jedla. Snad nepřiberu. A to jsem se těšila jak od pondělí nastoupí zdravá strava a cvičení a ono prd. Asi zas budu v ležě zatínat všechny možný části těla aspon tak:(

Hodně přemejšlim na tim, jak moc chci svého koně. Už tak dlouho si ho přeju. Řekněme že 10let opravdu, předtím těch 5 byl tak nějak sen dítěte. Vim že je to nejdržší koníček jakej si můžu jen vybrat, ale to mě už nezajímá. V příštím pololetí už našim ukážu že to myslím vážně. Denně budu chodit ke koním a pořádně se učit, aby bylo vidět že stíhat se školou péči o koně budu. Budu se starat o všechny zvířata doma a co nejvíc pomáhat. Taky šetřit a začnu si kupovat vybavení na koně, at to potom neni taková pálka najednou i když to bude i tak:D Prostě je potřeba abych měla vynikající vízo a byla vidět snaha, protože vim, že oni se pak nějak přemluvit nechají. Slibuju to už několik let, ale většinou jsem měla but hrozné nemoce, nebo to bylo v prvním pololetí a to je zima a ke koním to tolik nestíhám. Takže se do toho opřu. Škoda že ty dva koně které bych si přála nejvíc, jeden je neprodejný a druhý drahý a navíc těžko zvladatelný:(

Včera jsem dočetla Rozbřesk. K mým oblíbeným knížkám vážně patřit nebude. Bella se celou první polovinu knížky jako člověk extrémně strachuje o ostatní až mi to příde trapné. Edward je pořád stejně ,,dokonalý" já bych řekla nudný. Jediného Jacoba mám ráda, ale ten mě zase štve svou láskou k Belle. Ostatní Cullenovi jsou v pohodě. Když je z Belly upírka, knížka je zajímavější, přece jen mě víc baví, ale nemám ráda styl psaní Stephanie Mayer, takže mě nudí její dlouhé popisování situací, je to prostě hovno knížka, když tam náká stará bába pořád popisuje kde přesně stojej, zatímco mě zajímá hlavně co se děje!:/

Pac a Pusu Zoe

Pátek, smutku svátek

15. ledna 2010 v 16:11 | Zoe
Ahoj slečny:)
Tak jak se máte? Neštve vás už ten sníh? Mě ani ne, já jsem si zvykla a nevadí mi:)

Z té slavné matiky jsem dostala za 4. Doufám že jsem vám to už nepsala! No a včera jsme psali menší opravný testík a z toho budu mít 5 a v pondělí píšem znovu už i na slovní úlohy takže to bude ještě horší! Ale jinak jsem vybojovala další jedničku na vízo! Z chemie, z které jsem loni na konci roku dostala 2 místo trojky jen proto že jsem za ní furt lezla a ona pak přilepšila jinému žákovi tak to pak dala i mě a pár lidem lepší:D A možná HODNĚ VELKÉ MOŽÁ budu mít 1 na vysvědčení z angličtiny, z které jsem opravdu loni měla 3! Jestli jo, tak to bude teda zlepšení:) ale zhoršení v matice z které asi budu mít 3:(

Tak a tet musim pořád pracovat na své ročníkové práci. Mám to samozřejmě o koních, podkladů máám dost, tak se do toho asi pustím tenhle víkend a do víza to chci dodělat:) Ale nebude to zrovna jednoduchý:/

Byla jsem po 14 dnech u mých milovaných druhých(pro mě vždy prvních) koní. Jen na skok. Místo aby mě ,,majitelka" odpověděla na ,,Ahoj" koukala na mě jak vrah. Ani nevím co jsem provedla:( To je nejhorší, když nevíte co jste udělali. Ale určitě ji zas chytla nějaká blbá nálada, nebo ...nebudu to zde rači rozebírat. Prostě mě naštvala a rozlítostnila. Nejsem taková citlivka ale tohle mi vadí!

Tak už jsem za půlkou Rozbřesku. Celkem mě to baví, ale neni moc čas. Skloubit školu, Gossip girl a ještě čtení neni zrovna jednoduchý:D Jen prostě ta Bella. Tet už je to lepší, ale než byla přeměněná tak ty její extrémní přehnané názory atd. to mě prostě ubíjelo. A Edward jako největší slušnák, co na něm tak vidí? Vždyt snad každá z nás sní o hezkém, urostlém, inteligentním klukovi, ale o klukovi který má smysl pro humor a pro nebezpečí. A mě (velké) nebezpečí že zakousne Bellu vážně nebaví... :D

A co hubnutí? Na minulém blogu jsem měla napsané cíle. První z nich byl 70kg. Včera jsem ho dosáhla, dnes se potvrdil! Jsem na prvním schůdku a budu pokračovat na další který bude mít nálepku 68kg! Jsem docela ráda. Mám za sebou prvních 7,5kg dole a těším se na další:) Takže mi držte palce at to jde. Docela ráda bych měla do konce ledna 68-69kg. Neni to tak těžký, ale znáte to. V hubnutí nikdy nevíš! Pokud by se mi to ale povedlo tak bych svůj cíl mohla mít na konci dubna u sebe, nebo spíš ze sebe?:) Ano 60kg na konci dubna je asi trochu sen, ale je to sen v rámci zravého hubnutí a kdyby se to povedlo, byla bych ráda. Znamenalo by to, že můžu nosit kráské kratasy a sukne:) Na to se těším... tak

Pac a Pusu Zoe


Nakonec ještě nesmyslný komentář který jsem napsala k Zvejkaczqe a nechtěl se mi přepisovat:D
No škola je děsná. My tet máme taky ve škole děsně práce. Němčinářku máme uplně stejnou. NEJ máme druhej rok a první jsme měli úžasnou učitelku, naučila nás, ale prostě byla s ní sranda, že nam občas řekla debilové a neby mi ji děte už někam nebylo vůbec podstatny:D no a tet tam přišla tahle. Mladá ambiciázní, jako člověk vlastně i docela hodná ale jako učitelka. My máme od ní tolik DU že je doma děláme hodinu a ještě zkoušení denně z celý učebnice:/... No a srandičky, asi jsme jediná třída a to už máme potvrzený i od lidí z těch tříd, co dělaj dennodeně nějaký krávoviny. Nejlepší za poslední tejden bylo když sme psali test ze zemáku. Učitelka diktovala otázky a my se vždycky zeptali na odpověd a prostě nějaký kecy kolem a na konci Pepa ,,A můžu to tet hledat na GOOGLE?:D" no a pak v půlce testu nám tam začli ze třechy hasiči shazovat rampouchy tak všichni koukali a řešili hasiče :D test nikdo nepsal, nakonec sme tam seděli skoro potmě páč sme museli po 10min zatáhnout:D

Středa, je ho tam třeba!

13. ledna 2010 v 15:18 | Zoe
Jojo, taková hláška, ale občas dost pravdivá jak jsme se ohlédly do minulosti s holkama :D U mě se nic takového dít nebude, já se budu šrotit 8stránek zeměpisu, pokusim se do hlavy dátmatiku, kterou naprosto nepobírám, zřejmě se budu muset i nadále učit ceých 15 stran o druhé světové válce a v neposlední řadě chemii ouje! Mám toho děsně moc a nejhorší je, že stále nemám žádnou známku jistou a místo aby nám dali učitele pokoj když už mají rozhodnuto, tak naplánovali další písemky na příští týden, asi jen pro blázny králikům, nebo abysme toho náhodou neměli málo!
Do toho ještě v pátek musim odevzdat návrhy na seminárku. V březnu máme postupovou práci na vyšší gympl, já ani přesně nevím jaké chci mít téma. Vybírám mezi Historií jezdeckého olympionismu nebo Cesta Jaroslava Hatly k pěti kruhům. Popravdě těžké téma bude oboje, aby to nebylo nutné, nebyl to jen životopis a přitom se lidi něco dozvěděli. Při oslavách výročí se postavím do auly, zamnou poběží mnou vyrobená prezentace v Power Pointu, já budu mluvit tak aby mě slyšelo několik tříd, porota třímající v ruce mou zpracovanou práci písemně a samozřejmě i náhodní návštěvníci jsou vítáni, protože celý týden je škola otevřená, neučí se a spíš jsou udělané různé projekty. Do zítra odpoledne se musím rozhodnout ale vůbec vůbec nevim jestli to zvládnu!
A co jinak? Nic vůbec nic. Ke koním se nestíhám dostat, pěšky to jde pomalu a těžce a navíc nemám čas, za chvíli se zas musim jít učit a do večera nepřestanu:( Když mám chvíli čas, pustím si Gosspi girl, zamilovala jsem si je:) A předevčírem nám v půl 8 vypli proud. Schválně se celý odpo učim, abych si večer mohla v klidu sednout k PC a místo toho mi vypnou proud! Až do 11h dalšího dne achjo! A s hubnutím to moc nejde. Pořád stejná vysoká váha. Ale tak už se odhodlávám zabrat ještě o něco víc! Musim...
Tak se mějte krásně a skládejte básně
Pac a Pusu Zoe

To je ono!

9. ledna 2010 v 18:54 | Zoe
Jako včera i dnes budu začínat článek sněhem. Jsem naprosto nadšená, protože nám na zahrádce leží něco málo přez 30cm. Ráno v 9h jsem běžela prohrnovat další várku, teda bylo to daleko těžší a navíc mě z toho tet bolí záda a to opravdu moc. Ale celkově mě to prostě baví, přece jen je to cokoliv se sněhem. Potom jsem si hned vzala boty a brodila se za kobylou. Byla úplně zasněžená a tak jsem ji vysušila, hodila na ni deku,sedlo a uzdečku a razila jsem ještě s kamarádkou na projíždku. To je něco tak úžasného. Sedím na hřbetě nádherného koně, kolem mě padá sníh, jdu neporušeným sněhem a předemnou není nic, jen les a sníh. Občas přez cestu přeskočí srnka a já si uvědomím, že vůbec nejsme v lese sami. Pod každým kamenem, závějí sněhu nebo větví něco žije, jen my, lidé zahledění do sebe si ničeho nevšímáme. Sem tam mi do obličeje vletí vločka a zastudí, ale to vlastně ani nevnímám, protože tu nádheru nemůže nic skazit. Jediné co tu nádheru rušilo byla nadupaná kobyla. Celý týden jsem za ni nestihla dorazit a tak měla energie víc než slunce. Překousla že má klusat, ale byla natolik rozrušená že při nacválání si vždy začala stoupat na zadní a já si moc neupravila třmeny, takže jsem je měla jak ve skočce. No ale zvládly jsme to a druhou polovinu jsme šly už jen klidným krokem a užívaly si té přírody.
Včera jsem slibovala, že si skusím zacvičit s gumou. Bylo vidět že 3týdny bez cvičení (ne bez pohybu) byla chyba. Po 1,5h vyhrabávání jsem si vzala gumičku a 30min poctivě posilovala. Protože i gymnastika byla velmi náročná, dnes jsem jak přeražená. Nemůžu se ohnout díky extra bolavým zádům, bolí mě zádový pletenec a bicepsy, stehení svaly a hýždové. Ale nemyslete si, že jsem lazar, to vůbec ne. Dnes ve 2h jsme vyrazili v 6lidech jako obvykle na procházku. Ušli jsme po silnici (toto klouže) asi 2,5km chvíli jsme se stavili u přátel na návštevě a cestu zpět jsme zvolili lesem (ani ne po vestičce:D) takže jsme se koulovali, házeli na sebe sníh ze stromů a házeli se do sněhu. Já mám tohle prostě moc ráda! A mám docela dbrou mušku:D A aby toho nebylo málo, na protažení si asi trošku zacvičím znovu s gumou, jestli to zítra bude ještě horší tak to dobrou:D Jinak ale se moc v jídle neomezuju, je víkend tak to nechci řešit nijak drasticky;)
A taková novinka. Angel-Brinys se dívá na Gossip girl. Včera večer jsem se nudila a tak jsem si pustila první díl. A ... mám novou zálibu. Dost mě to uchvátilo a sakra mě to baví! Škoda že je to na MegaVideu ale když už, tak to prostě přežiju, já to vím! Jsou tam dva kluci moc hezký - Dan a Nat. A Blair, Serena a Jenny (tet nevim jak přesně) jsou taky pěkný hubenďourya krásky. Už samozřejmě začínám cítit různé sympatie at už kladné či záporné. Já jsem na straně Sereny a Dana a rozumím Natovi!
No nic už moc kecám, takže se mějte krásně a snad se zítra zas ozvu. Pokud nebudu mít víc učení než času. Tak pac a pusu Zoe:) (víte že se vůbec nejmenuji Zoe? to je moje přezdívka, to jméno je hezké a nosí ho ti, kteří mají svátek v den kdy jsem se narodila!)

Miluju sníh:)

8. ledna 2010 v 15:21 | Zoe
Miluju sníh:) to už jsem napsala do Titulku, ale proč to nezopakovat, když je to pravda? Proto mě taky potešilo dnešní počasí. Ještě ráno jsem šla po suchých silnicích a kolem bylo trošku sněhu a vystoupím ze školních dvěří (naposledy v tomto týdnu :-{} ) a stojím div né po kolena ve sněhu.Samozřejmě jsem rychlý příbytek sněhu s jiskřičkami v očích sledovala celé dopoledne, zatímco moje spolužačka vedle mě vzdychala, že nechce sníh. Jen ať si, sníh je parkrát do roka, ktežto zem bez bílé peřiny vídáme skoro denno denně. Za chvíli si chystám jít už po několikáte prohrnovat, ale vůbec mi to nevadí, jedna z mála prací, kterou mám ráda. I když pravda je,že nejradši mám tu zasněženou krajinu kde není jediná lidská stopa, jediná kolej od auta. Ta neporušená krása která nám nedává najevo, že existujeme. Jenže to se často nevidí.
Příští rok bych touto dobou měla jet na lyžák. Mám naši třídu ráda a pojedeme s dalšími lidmi z prváku, ale jsem antitalent na lyže a na snowboardu jsem ještě nestála. Asi to řeším moc brzo, ale již jsem přemluvila naše že mě vezmou možná jednou ted v zimě na snowboard si to vyzkoušet a příští rok před Vánoci ještě alespoň jednou. Je to proto, že bych se to chtěla aspon trošičku naučit, k Vánocům dostat svůj vlastní a s lyžákem se nestresovat, užít si ho. Což by nešlo když bych věčně dpoledne i odpoledne sjížděla sjezdovku po zadku a večer byla přede všema za vola. Takže to skusím ošéfovat takto a hned mám hlavu lehčí:)
Taky jste tak rádi, že je pátek? Já snad nejvíc za celý svůj život. Tenhle týden byl naprosto nesnesitelně náročný. Každý den minimálně jedna písemka, maximálně 3 a k tomu ostatní hodiny zkoušení. Samozřejmě mi na všech známkách záleží, protože mám většinu známek mezi 1-2, jen matiku mám takovou zajímavou 2 a potřebovala jsem z čtvrtletky kterou jsme psali včera minimálně 2- a co myslíte? Dostanu za 5 protože slovní úlohy jsou naprosto mimo mě! Ale přece jen ostatní písemky se mi celkem povedly (i když ještě nevim známku) a dnes jsem formálním malým zkoušením uzavřela svou známku z biologie na naprosto čistou 1! Příští týden to ještě bude točo, další písemky co jsou dost rozhodující tak na mě myslete jako já na vás!
A co hubnutí? Pořádjsem na váze 70,5kg. Tenhle týden jsem ještě vůbec nezačla shazovat, ale nevadí. Zítra to zkusim trošku regulovat a dnes si skusim zacvičit s gumou, kterou jsem dostala od Ježíška. Dnes byl tělocvik a co myslíte, že se mohlo dít?! Gymnastika! Nejdřív kotouly vpřed, vzad, s roznožením, přednožením, stylistická uprava. Uf! Potom skok přez kozu ze skokánku. Napoprvé jsem se na tu vysokou usadila jak na koně:D Jen jsem se smála! Potom už jsem to 2x zmákla! A nakonec pro mě div né panická hrůza - hrazda. Vyskočit na ni zespod? Ani náhodou! Vyskočit na tu výš posazenou vzůru jsem zvládla na 2x a na potřetí jsem k tomu přidala kotoul vpřed. A nakonec protočení pod hrazdou. Mám to za sebou a nenávidím gymnastiku dál a mám ráda míčové hry víc než kdy dřív!
Jdu prohrnovat a asi zkusím nějaké cviky s tou gumou. Dnes babička udělala výborný buchtový makový závin, mňam! Naštěstí nejsem moc buchtová tak mi stačí kousíček:) Tet jsem dopila sklenici mléka, v poslední době mi chutná samotné. Včera jsem vedla rozhovor se svou spolužačkou. Je mírně oplácaná, asi jako já jen má jiný typ postavy. Říkala mi ať se smířím s tím jaká jsem a seru na hubnutí a postavu. Proč? Protože ona patří k těm co si na sebe stěžují, ale nezvládnou s tím nic. Já znám dva typi lidí - slaboši a silní. Ti slabí i když to někteří nedávají znát, řikají že jsou s tím smířeni a nevadí jim to. To je kec. Prostě nemají pevnou vůli. Ti silní se do hubnutí pustí a přeze všechny nezdary a úskalí to zvládnou at už za dlouho nebo ne. Já patřím k těm druhým, vím to, protože taky vím že se svou postavou se smířit nechci a nehodlám! Takže ,,Změň svůj osud, staň se rytířem!"

Proč?

2. ledna 2010 v 22:49 | Zoe
Proč jsem založila tento blog?

Asi se tak vůbec neptáte vy, ale jen já. Ptám se sama sebe Proč? vždyť jeden blog mám a než oznámím svůj přechod sem, asi to den, dva potrvá.
Asi jsem se musalo přestěhovat. Nechtěla jsem pokračovat na blogu, který je plný jen jídelníčků. Chtěla jsem na blogu psát o svých oblíbených hercích, zážitcích, hubnutí apod. a nějak se mi to nehodilo k úzkoprsému blogu předešlému.
Asi jsem mohla tenhle blog založit již 1.1.2010, ale nestihla jsem to! V ten den jsem chtěla dělat jen to na co mám chuť a vůbec se nenudit, což úprava rubrik v rozcestníky vážně bývá nuda.
Asi sem budu přispívat často, ale někdy příde jen jídelníček, akvšak někdy se budu zajímat jen o to co se mi v daný den stalo, na co myslím, nejen protože jsem do sebe nacpala víc sladkostí než je nutné. Může se taky stát, že se tu budu rozplívat nad úžasným Heathem, nebo naopak pěnit nad hrozným člověkem!
Asi bych si taky chtěla alespon ze začátku zajistit větší anonimitu
Asi,asi a asi
 
 

Reklama